Johnny Depp-životopis

10. února 2007 v 22:00 | Kačka
Johnny Depp
Datum narození:09.06.1963 Znamení: Blíženci
Johnny Depp,ten je opravdu hvězda-dokázal se vypořádat se životem a každá jeho filmová role je trhákem!
John Christopher Depp II. se narodil 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky. Jeho otec byl inženýr a matka v domácnosti a před Johnnyho narozením již měli tři děti, dvě děvčata a jednoho chlapce...číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.V 16 nechal školy a se svou kapelou Flame vystupoval ve floridských nočních klubech.Poté potkal ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil.
Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.Následovalo pár menších rolí a 1.úspěch se dostavil v seriálu 21 Jump Street.
Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward,
Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood"). 2.úspěch ve filmu Střihoruký Edward se Deppovou partnerkou stala Winona Ryder a jejich následně vzniklý vztah byl velice intenzivní, což dokazuje i Deppovo tetování na pravé paži - "Winona Forever". Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě. V roce 1993 se v jeho nočním klubu Viper Room v Los Angeles předávkoval drogami jeho kamarád a vycházející herecká hvězda River Phoenix. A tak Johnny zkoncoval se svou závislostí na drogách.Mezitím probíhaly další filmy.
Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.Má i syna Jacka.

Poprvé jako Kapitán Jack Sparrow v trháku Piráti z Karibiku-prokletí černé perli se objevil roku 2003.Další velká role roku 2004 Hledání země nezemě s Kate Winslet a v roce 2006 se podruhé objevuje v Pirátech z karibiku-Truhla mrtvého muže.spolu s Vanesou,Lily-Rose Melody a synem Jackem žijí ve Francii.A říká,že slávu nesnáší.
Zajímavost: Na levé ruce má osm jizev, protože řezáním do vlastního těla si zaznamenává různé životní události.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama